Blog

Féile Uladh Timetable

Féile Uladh – An Cumann Scoildrámaíochta 2019

Amharclann An Ghrianáin, Leitir Ceanainn

Déardaoin 21ú & Dé hAoine 22ú Márta

Moltóir:  Pluincéad Ó Fearraigh

Déardaoin 21ú Márta:

Seisiún 1   Comórtas

10.00 ‘Plúirín Sneachta’ 3

Scoil Cholmcille, Maigh Rua

10.40 ‘Winnie Wonka’ 6

Scoil Naomh Dúigh, Anagaire

11.10 *Ní mar a chítear a bítear* 9 *

Gaelscoil Eadáin Mhóir, Doire Cholmcille

11.40 *Blitz Bhéal Feirste* 9 *
Gaelscoil na bhFál, Beal Feirste

12.10 ‘Na Criáin Chráite’ 18

Gaelscoil Ultáin, Muineachán

12.40 ‘Glórtha ón Ghorta’ 6

Scoil Phádraig Naofa, Crois Mhic Lionnáin

1.10 ‘Grá an tSamhraidh’ 15
Bunscoil Cholmcille, An Charraig Mhór

1.40 ‘Turas Chailín Óig’ 6
Bunscoil Bheanna Boirche, Caisleán Uidhilín

Seisiún 2

3.00 *Stad den Flasáil*   4 *

Gaelscoil na gCeithre Máistir

3.30 *Lán Tí* 6 *

Gaelscoil na gCeithre Máistir

4.00 ‘An Corp’ 6

Scoil Mhuire, Na Doirí Beaga

4.30 *An Teachín Crainn* 2 *

Céim Aniar

Déardaoin 21ú Márta:

Seisiún 3   Comórtas

6.00 ‘An Cearrbhach Mac Cába’ 10

Pobalscoil Ghaoth Dobhair

6.30 *Cé hé mo Valintín?* 17 *

Club Óige na Crannóige

7.00 ‘Tadhg Soineanta’ 12

Pobalscoil Ghaoth Dobhair

7.40 *Faigh Grimm Ar Mo Bhrionglóid* 17 *

Club Óige na Crannóige

_______________________________________

Dé hAoine, 22ú Márta

Seisiún 4

10.00 ‘An tOráiste’ 2

Scoil Bhríde, Leitir Mhic a Bhaird

10.40 *Laochra Scoil Bhríde*   2 *

Scoil Bhríde, Mín an Chladaigh

11.10 ‘Draíodóir Oz’ 6

Gaelscoil an Lonnáin, Béal Feirste

11.40 *An Seancheann Críonna* 3 *

Scoil Naisiúnta Iorball Sionnaigh, Muineachán

12.10 ‘Oíche na Gaoithe Móire’ 9

Gaelscoil na gCrann, An Ómaigh

12.40 ‘Cat sa Hata’ 15

Gaelscoil Ultáin, Muineachán

1.10 ‘Píobaire Breac’ 15

Gaelscoil Aodha Rua, Dún Geanainn

1.40 ‘Cinnín Oír’ 18

Scoil Chnoc na Naomh

2.10            ‘Áille agus Gránna’ 15              

Bunscoil Naomh Proinsias, An Lorgain

Dé hAoine, 22ú Márta

Seisiún 5   Comórtas

3.30 ‘Alladán’ 2
Scoil Mhuire, Caiseal

4.00 ‘Áilleacht agus Brúid’ 6

Scoil Chnoc na Naomh

4.40 ‘Misneach Pheatsaí’ 5

Scoil Adhamhnáin, An Luinnigh.

5.20 ‘Péire Speacláidí’ 12

Pobalscoil Chloich Cheann Fhaola

5.50 ‘Na Fianna & An tOchtar Fear Maith’ 6

Scoil Adhamhnáin, An Luinnigh.

6.30 Moltóireacht, Ainmniúcháin agus Bronnadh na nDuaiseanna.

*Nua-dhráma*

__________________________

Féile Náisiúnta

An Muileann gCearr

3ú – 10ú Aibreán

Moltóir: Neasa Ní Laoire

__________________________